ПОСТАВИТИ ПИТАННЯ
Ми постараємося відповісти на Ваше запитання якомога швидше
ВХІД НА САЙТ
Якщо у Вас немає облікового запису, ви можете зареєструватися

Самокопіювальні бланки

Самокопіювальні бланки. Виготовлення на замовлення

Самокопіювальні бланки мають суттєві переваги перед бланками на звичайному папері:
- копії чисті і чіткі;
- зображення на копіях “не з'їжджає”;
- копії відрізняються від оригіналу кольором паперу;
- не витрачається зайвий час, щоб підкласти копіювальний папір або щоб заповнити обидва примірники;
- не витрачаються гроші на копіювальний папір.

Самокопіювальні (самокопіюючі) бланки друкуються на особливому папері. Є три головні види такого паперу: верхній, середній та нижній.

Верхній містить в собі мікрокапсули з фарбою. Вони такі дрібні, що побачити їх можна тільки в мікроскоп. Коли на верхній шар чимось натискають, фарба витікає і, якщо попадає на нижній шар, то залишає на ньому зображення. Для цього на лиці нижнього шару знаходиться адсорбент, який вбирає фарбу, і від цього це місце чорніє. Середній шар має і мікрокапсули і адсорбент, от же може працювати і як нижній, і як верхній шари.

Найчастіше використовують двошарові самокопіюючі бланки. Найдешевше їх робити з білого верхнього та кольорового нижнього шару. Кольори самокопіювального паперу бувають такі: жовтий, зелений, блакитний, рожевий.

Коли виникає потреба виписати документи в трьох примірниках, використовують усі три види самокопіюючого паперу.

Якщо є необхідність заповнити одночасно чотири екземпляра, то роблять такий “сендвіч”: верхній — середній — середній — нижній. Оригінал і всі копії можна зробити різного кольору.

В деяких випадках дешевше буде зробити бланки тільки з середнього вида. Користувач самостійно буде відривати необхідну кількість аркушів.

Для зручного користування самокопіювальні бланки склеюють в книжечки (блоки). Наприклад, двошарові по 100 або 200 аркушів, тришарові по 150. Наша друкарня використовує для цього особливий клей, який наноситься тонким пластом і залишається гнучким після застигання. Бланкові блоки не розвалюються, але при цьому аркуші легко відокремлюються.

Як було написано вище, самокопіюючий папір чорніє від тиску (чорніє нижній або середній пласт, коли зверху є середній або верхній). Тому самокопіювальні книжечки захищають картонними обкладинками. Найчастіше обкладинки роблять і зверху, і знизу.

Другий популярний варіант склеювання — це виготовлення комплектів з двох, трьох, чотирьох чи більше аркушів без картонних обкладинок. Ви отримаєте стопку аркушів, які з'єднані між собою по 2, 3 або 4 аркуша. У такий спосіб часто скріпляють нумеровані бланки.

Двошарові самокопіювальні бланки, проклеєні в блоки   Самокопіювальні тришарові бланки, проклеєні в комплекти по 3 аркуша   Самокопіювальні бланки з нумерацією

Також зшивають аркуші на скобу. Наприклад, продавець виписує квитанції і корінці до них. Квитанції (оригінали) продавець віддає покупцям, а корінці (копії) залишає у себе, зшитими між собою. Для більш зручного відокремлення оригіналу робиться дірко́вання (перфорація).

Можна відмовитись від склеювання і картонних обкладинок і заощадити приблизно 5% вартості замовлення.

Як правильно заповнювати самокопіювальні бланки?

Перший спосіб. Відокремте потрібну кількість аркушів від блоку або стопи, покладіть на тверду поверхню і заповніть  ручкою або олівцем. Контрастність на копіях і кількість аркушів, на які перейде зображення, залежить від тиску ручкою на папір.

Другий спосіб. Відірвіть картонну обкладинку від блоку, підкладіть її під необхідну кількість папірців, заповніть і потім від'єднайте виписані документи від книжечки.

Самокопіювальні бланки коштують дорожче бланків на звичайному папері, але з ними Ви збережете час і не будете мати зайвий клопіт.

Замовляйте бланки з вдрукованими реквізитами. Це заощадить час при заповненні, а також суттєво зменшить кількість помилок і кількість зіпсованих документів.

Види бланкової продукції, які виготовляє Друкарик на самокопіюючому папері: накладна, товарний чек, рахунок офіціанта, квитанція, акт, договір, декларація, відомість, наряд, замовлення, рахунок-фактура, платіжне доручення, товарно-транспортна накладна (ТТН), розрахунок, касова книга, папір для нотаток.

Спеціальні самокопіровальні бланки

Рецептурний бланк Ф-1 самокопіювальний

Посвідчення про якість зерна (форма 42)

Сохранить