Майже 30 років тому ми почали виготовляти бланки та журнали для бухгалтерського обліку, форми для звітностів в податкову та іншу поліграфічну продукцію.
На сьогодні основними напрямками роботи Друкарика є:
- виготовлення невиликими накладами (від 1 до 300) книжок та журналів обліку в твердій палітурці та м'якій картонній обкладинці;
- друк бланків на самокопіювальному папері, зокрема з нумерацією.
Можна вважати, що нашою спеціалізацією є палітурні роботи; в асортименті також присутні різноманітні папки, теки, посвідчення з охорони праці, посвідчення з електробезпеки, особова справа для відділу кадрів тощо.
Для зменшення ціни продукції та термінів виконання замовлень найпоширеніші журнали друкуються на склад. Станом на 2024 рік постійно на складі в наявності близько 300 найменувань журналів з охорони праці, пожежної та електробезпеки, кадрового обліку, діловодства, військових тощо. У нас найширший асортимен в Україні готових до відправлення в день замовлення журналів.
Не завжди і не всім підходить стандартна продукція, тому наша основна послуга - виготовлення на замовлення книжок, журналів обліку та бланків. Ціна на таку продукцію вище, термін виготовлення залежить від кількості замовлень.
Журнали обліку і книжи виготовляються за майже однаковою технологією.
Тоненькі брошури зшиваються на скоби ("зошитом" або, згідно з ДСТУ "вкладанням" ). В якості обкладинки для журналів використовуються макулатурний картон або щільний білий чи кольоровий папір. Обкладинки для книжок/брошур друкуємо, зазвичай, на крейдованому папері 300 г/м2 на кольоровому лазерному принтері та покриваємо ламінацією для захисту від впливу води та пошкоджень.
Товстіші книжки можна склеїти на термобіндері (на папері 80 г мінімальна кількість сторінок становить 100, на щільнішому папері цю кількість можна зменшити). При правильному підборі паперу для книжкового блоку книжка добре розгортається, її доволі зручно читати і вона досить довго служить. На книжки, що склеєні термоклеєм не можна давити з середини, намагаючись її краще розгорнути, - шар термоклею може зламатися і аркуші почнуть випадати. Журнали, в яких понад 100 сторінок (50 арк) замість склеювання термоклеєм прошиваємо скобами по краю стосика аркушів (за ДСТУ - "підбиранням"), а корінець заклеюємо палітурним матеріялом.
Найнадійніша, найміцніша, найкрасивіша та найдорожча - це тверда палітурка.
Аркуші подвійного формату складаються навпіл, підбираються і зшиваються в тоненькі зошити нитками, а окремі зошити зшиваються і склеюються в блок. Палітурна кришка робиться з картону 1,5 мм, обклеюється ламінованим папером з друком (для книг) або покривним матеріялом (для журналів). Блок і палітурна кришка з'єднуються між собою за допомогою форзаців.
Переваги твердої палітурки:
- розгортається майже на 180 градусів, зручно читати або заповнювати;
- має привабливий вигляд;
- аркуші краще захищені від пошкоджень;
- служить довше за м'яку обкладинку.
Горизонтальні журнали А4 та журнали А3 неможливо зшити нитками в зошити, тому доводиться зшивати їх скобами через весь стосик паперу і вже до цього блоку клеїти тверду палітурку. Такі журнали розгортаються гірше за вертикальні А4, які зшити нитками, проте, якщо поля мають достатню ширину, а місце зшивання скобами відповідає розміру картонок, такі журнали прослужать довго і палітурка не відірветься. Не можна на ці журнали давити зсередини, намагаючись їх краще розгорнути. Ми рекомендуємо замовляти вертикальні журнали А4 або А5, які можна зшити на ниткошвейці.
Самокопіювальні бланки застосовуються там, де неможливий друк на принтері.
Бланки виготовляються зі спеціального паперу, який буває трьох видів (верхній, середній, нижній). Ці три види працюють тільки в комплекті один з одним: пишуть на верхньому, який передає зображення на нижній або середній, середні приймає зображення з верхнього або іншого середнього і передає на нижній або інший середній, нижній тільки приймає. Таким чином роблять двошарові комлекти (оригінал + копія, з верхнього та нижнього), тришарові (оригінал + дві копії, з верхнього, середнього та нижнього), чотиришарові, п'ятишарові тощо. При склеюванні в блоки-книжечки для відривання можна робити комлекти, в яких першим чи останнім йде середній шар, але середній шар дорожче за верхній та нижній, тому такі бланки будуть коштувати більше. При склеюванні в комлекти по 2, 3, 4, 5 аркушів обов'язково першим має бути верхній шар, а останнім нижній, інакше такий комплект не склеїться.
Якщо треба обліковувати кожен бланк, використовують нумерацію. Кожний комплект буде мати свій унікальний буквенно-цифровий код для відслідковування усіх виписаних бланків.
В залежності від призначення бланки бувають різного розміру. Найменьший формат, який ми друкуємо - це 1/12 частина аркуша А4 (98*52 або 73*68 мм). Інші розміри: А7, А6, А5, А4, 1/6 чи 1/3 А4 тощо.
Зображення можна нанести на зворотній бік самокопіювального аркуша, але написане ручкою буде копіюватися тільки з лицевого боку на лицевий бік.
Крім самокопіювальних робимо також нумеровані бланки на звичайному білому папері, наприклад, квитки, квитанції на оплату чи талони на зерно з відривною частиною або іншу продукцію.
Замовляйте друковану продукцію в типографії Друкарик.